Zástupca Veľvyslanectva USA na Slovensku pre oblasť verejnej diplomacie, pán Benjamin E. Cohen - 4. 4. 2023

Zástupca Veľvyslanectva USA na Slovensku pre oblasť verejnej diplomacie, pán Benjamin E. Cohen, navštívil dňa 4. 4. 2023 Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde sa zúčastnil rokovania s prorektorom pre vedu a výskum prof. PhDr. Petrom Teremom, PhD., prorektorkou pre stratégiu, internacionalizáciu a medzinárodnú spoluprácu doc. Ing. Mgr. et Mgr. Miroslavou Knapkovou, PhD., koordinátorkou výskumu UMB a vedúcou Výskumného a inovačného centra doc. Ing. Kamilou Borsekovou, PhD. a Mgr. Jozefom Michalom Mintálom, PhD. z Katedry bezpečnostných štúdií Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov. Cieľom stretnutia bolo nadviazať na predchádzajúcu spoluprácu a identifikovať nové oblasti a prieniky pre spoločné aktivity v rôznych aspektoch akademického života, s dôrazom na vedecko-výskumnú činnosť.

Po ukončení pracovného stretnutia s vedením z Univerzity Mateja Bela sa uskutočnila prednáška na tému: U.S. Department of State a brief history, structure, operation v rámci predmetu Teritoriálne štúdie  4 u prof. PhDr. Petra Teremu, PhD.

Návšteva z Veľvyslanectva USA

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
U.S. Department of State (3) Veľkosť: 2.19 MB Formát: pdf Dátum: 5.4.2023