Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zanechanie štúdia

Študent/ka FPVaMV UMB môže štúdium zanechať podľa § 66 ods. 1 písm. a) Zákona č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

 

Dňom skončenia štúdia je v prípade zanechania štúdia deň, keď bolo fakulte doručené písomné vyhlásenie študenta o zanechaní štúdia (nájdete nižšie).

 

K písomnému vyhláseniu je študent/ka povinný/á doložiť aj písomné potvrdenie o vyrovnaní všetkých pohľadávok voči Univerzitnej knižnici UMB v Banskej Bystrici.

 

K zanechaniu štúdia dochádza aj v prípade, ak sa študent/ka nedostaví na zápis do nasledujúceho obdobia štúdia alebo sa nedostaví po prerušení na opätovný zápis. Vysoká škola v takomto prípade písomne vyzve študenta/študentku na dostavenie sa k zápisu v lehote desiatich pracovných dní od doručenia tejto výzvy. Ak sa študent/ka po doručení výzvy v určenej lehote k zápisu nedostaví a ani nepožiada o predĺženie tejto lehoty pre zdravotné dôvody, ktoré mu/jej bránia dostaviť sa na zápis, deň, do ktorého sa mal/a študent/ka zapísať do ďalšieho obdobia štúdia alebo v ktorom sa mal/a opätovne zapísať, sa považuje za deň, v ktorom študent/ka zanechal/a štúdium.

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Vyhlásenie o zanechaní štúdia na FPVaMV UMB Veľkosť: 96 kB Formát: doc Dátum: 5.4.2023