Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Diskusia Mladí o Mladých: Perspektíva Sloveneskej mládeže - 17. 4. 2024

Dňa 17.04.2024 Centrum národov Slovensko v rámci projektu Mladí o mladých zorganizovalo ďalšiu diskusiu v krásnych priestoroch Politologickej študovne Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov. Hosťami diskusie boli Zuzana Hozlárová, predsedníčka Študentskej rady vysokých škôl na Slovenku a Marek Mach, aktivista a zakladateľ Mladí proti fašizmu. Diskutovalo sa o budúcnosti mladých ľudí na Slovensku, ako aj o potrebe trpezlivosti pri reforme školstva.

Zuzana zdôraznila dôležitosť vytrvalosti pri svojej práci pre školstvo a poznamenala, že napriek odlivu mozgov sú mladí a šikovní ľudia stále na Slovensku a tvoria veľký hnací motor.

Marek opísal svoje začiatky iniciatívy Mladí proti fašizmu a poukázal na to, že atavizmus je odpoveďou na zármutok, ktorý môže pociťovať človek pri obyčajnom prizeraní sa. Analyzovali sa aj faktory odlivu mozgov do zahraničia a diskutovalo sa tiež aj o možnostiach, ako by sme mohli vytvoriť dialóg medzi vládou a mladými ľuďmi v rámci reformy školstva.

Všetkým zúčastneným aj publiku ďakujeme!